Siła kultury w Żywcu i Cieszynie

22 maj, 2024 | Aktualności

Programy w Cieszynie i Żywcu oferują festiwalowiczom unikalną podróż w czasie, pełną atrakcji, które z pewnością zachwycą miłośników historii, kultury i rzemiosła. W Żywcu uczestnicy będą mogli podziwiać pokazy ptaków drapieżnych, wziąć udział w turnieju walk rycerskich oraz obejrzeć inscenizację historyczną Asysty Żywieckiej. Koncerty muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Roderyk wprowadzą ich w magiczny świat średniowiecznych dźwięków, a różnorodne warsztaty rzemieślnicze, takie jak kowalstwo, garncarstwo czy wybijanie monet, pozwolą na aktywny udział w tradycyjnych pracach.

W Cieszynie na Wzgórzu Zamkowym uczestnicy festiwalu będą mieli okazję zanurzyć się w atmosferę wczesnośredniowiecznej wioski słowiańskiej, podziwiać turniej średniowiecznych wojów, uczestniczyć w warsztatach komponowania cieszyńskiego czaju, czy też sprawdzić się w sztuce zdobienia odzieży metodą młotkowania. Nie będzie można przegapić rekonstrukcji średniowiecznej uczty w Muzeum Śląska Cieszyńskiego, która połączy prelekcje o dawnym stołowaniu się z autentycznymi potrawami i atmosferą historycznej biesiady.

Te wydarzenia będą pełne niezapomnianych wrażeń, które przybliżą uczestnikom bogactwo tradycji tych regionów. Szczegóły programu w Cieszynie i w Żywcu.

 

Skip to content